Tomasz Piątek wygrał z właścicielem „Do Rzeczy”. „Sąd stwierdził powiązanie między Lisieckim a korporacją Związek Przemysłowy Donbasu”

Władimir Putin
Władimir Putin

Sukces po latach.

Dziennikarz Tomasz Piątek wygrał w Sądzie Apelacyjnym z PMPG, właścicielem tygodnika „Do Rzeczy” i „Wprost”. Proces dotyczył informacji zawartych w książce „Morawiecki i jego tajemnice”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Właściciel wspierających PiS tygodników pozwał dziennikarza za sugestie, że tygodniki „Wprost” i „Do Rzeczy” były „tubami” Kremla i ludzi Putina, a nagrań z warszawskich restauracji było elementem operacji rosyjskich służb specjalnych. PMPG zaprzeczyło, że “Wprost” i “Do Rzeczy” popierają Kreml i lansują treści prokremlowskiego medium Russia Today. Właściciel gazet zaprzeczył też jakoby opublikowanie rozmów podsłuchanych polityków w ramach tzw. afery taśmowej odbyło się na zlecenie Rosji.

„Wbrew zaprzeczeniom Michała Lisieckiego, Sąd Apelacyjny stwierdził powiązanie między Lisieckim a wielką wschodnioukraińską korporacją Związek Przemysłowy Donbasu” – powiedział po ogłoszeniu wyroku Tomasz Piątek.

Źródło: Press