24 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieDonald Tusk ostro o nieudacznikach z PiS: prowizoryczne działania w walce z...

Donald Tusk ostro o nieudacznikach z PiS: prowizoryczne działania w walce z COVID

Nie musi być lockdownu w Polsce, jeśli rząd podejmie pilne działania. Mamy poczucie prowizorycznością działań, dlatego sięgnęliśmy po własne badania. Wciąż nie ma centrum do walki w COVID-em – powiedział Donald Tusk na dzisiejszej konferencji prasowej.

Ze zdziwieniem i zatroskaniem stwierdziłem, że nie ma centrum zarządzania pandemią, które jest złożone z autorytetów, żeby działania koordynować, ale i proponować rozwiązania legislacyjne. Brakuje podstawowych narzędzi prawnych. Wiele działań rządu w czasie pandemii ocierało się o legalność.

Reklamy

W pewnych miejscach, zawodach powinno się traktować szczepienie jako obowiązek. Wśród nich służba zdrowia i nauczyciele.

Wniosek z dyskusji z ekspertami jest jeden: rzucenie wszystkich sił rządu i mediów publicznych, by tłumaczyć jak ważne są szczepienia – dodał Tusk. Dzisiaj najwięcej emocji wzbudzają szczepienia. Czy mają być obowiązkowe czy dobrowolne. Egzekwowanie jest jątrzące. Media publiczne i rząd powinny promować szczepienia. To skuteczniejsza droga. Według ekspertów szczepienia powinny być obowiązkowe w pewnych grupach.

Tusk zaapelował również do mediów publicznych: gdybyście połowę czasu przeznaczonego na lekcje języka niemieckiego z moim udziałem przeznaczyli na promocję szczepień, uratowalibyście niejedno życie.

Wyjmijmy pandemię z pola konfliktu politycznego – zaapelował Tusk.

źródło: Twitter

Musisz o tym wiedzieć!