W sieci pojawiły się informacje, które mogą zagrozić bezpieczeństwu Polski. To opinia, która wyciekła ze skrzynki Michała Dworczyka, nieodpowiedzialnego ministra korzystającego z prywatnej poczty do celów służbowych. Zarówno on jak i premier Morawiecki używali e-maili prywatnych do… zarządzania państwem. Dlaczego? Najprawdopodobniej bali się inwigilacji przez… własne służby. Co ukrywali?

Na razie nie wiadomo – wiadomo jednak, że e-maile, które wyciekły, są bardzo niebezpieczne dla polskiego bezpieczeństwa. Wszystko przez  nieodpowiedzialność Dworczyka, który nie raczył zabezpieczyć dobrze swojego konta. Eksperci bezpieczeństwa wzywają do podjęcia zdecydowanych działań, w tym zatrzymania osób związanych z tym raportem i przesłuchania.

Reklamy

„Zapoznałem się z tą rosyjską publikacją. W mojej opinii zawiera ona informacje, których ujawnienie mogło spowodować szkodę dla RP, poprzez osłabienie gotowości obronnej naszego kraju. Należy to sprawdzić-prokuratura powinna zarządzić zatrzymanie płk. Gaja do wyjaśnień + Dworczyk” – ocenia generał Piotr Pytel.

Wyciek pojawił się bowiem na rosyjskojęzycznym kanale – co dodatkowo wzmacnia obawy o bezpieczeństwo kraju.

Poprzedni artykułWściekłość na Woronicza. TVN pokazał najbrzydszą twarz propagandy TVPiS
Następny artykułPisowski Ład to kradzież naszych pieniędzy, uważają Polacy