Ksiądz Sowa trafnie: Kościół hierarchiczny jest zakładnikiem PiS-u

Podczas spotkania Campus Polska, zorganizowanego w Olsztynie przez polityków opozycji, padły ważne słowa o kondycji polskiego Kościoła.

– Nie ma co ukrywać, że od kilku lat Kościół hierarchiczny jest zakładnikiem PiS-u. I co do tego oczywiście nikt, kto patrzy racjonalnie na polską rzeczywistość, nie ma wątpliwości – powiedział ksiądz Sowa.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Popularny duchowny dodał także, że niestety przed wyborami Kościół staje się „biurem politycznym PiS-u”. Ks. Sowa przytoczył także przygnębiające dane, z których wynika, że przed wyborami prezydenckimi w 2015 r. w zależności od regionu ośmiu lub dziewięciu na dziesięciu księży popierało PiS.

– Pojawiały się hasła, że skoro wybory prezydenckie odbyły się w święto Zesłania Ducha Świętego, to prezydent został przez niego wskazany. “Błogosławione łono, które cię nosiło”. Tak być nie powinno – stwierdził ks. Sowa.