Najwyraźniej do premiera dotarło oburzenie wywołane skutkami jego działań i zdecydował się na bezprecedensowy, choć niewiele w istocie znaczący, krok. Szef rządu przeprosił bowiem Polaków.

Przeprosiny Morawieckiego są jak najbardziej zasadne. W związku z przygotowanym przez niego Polskim Ładem, wielu Polaków po prostu z dnia na dzień zaczęło zarabiać mniej. Teraz Morawiecki zapewnia, że jest to… błąd.

Reklamy

– Doskonale rozumiem, że teraz, kiedy walczymy z inflacją, kiedy martwimy się o to, co przyniesie jutro, taki błąd był powodem ogromnego niepokoju i stresu w wielu domach i za to wszystko przepraszam – powiedział polityk PiS.

– My w przeciwieństwie do poprzedników nie tylko dotrzymujemy obietnic, ale umiemy przyznać się do błędów. Często jest tak, że jak chce się zrobić naprawdę dobrze, to najłatwiej o drobną pomyłkę i taka pomyłka miała miejsce przy wypłacie pensji dla niektórych nauczycieli, zresztą przy udziale, niestety, niektórych samorządowców, albo też przy wypłacie dla funkcjonariuszy służb mundurowych -przekonywał dalej Mateusz Morawiecki.

Tylko kto jeszcze wierzy premierowi? Nawet jego partia uważa, że powinien już odejść.

Poprzedni artykuł“Lata beztroskiej polityki budżetowej” już za nami. Teraz trzeba za nie zapłacić
Następny artykułBiedny Kaczyński. Prezes PiS stracił na Polskim Ładzie!!!