Wdowa po senatorze PiS odpowiada Kaczyńskiemu. „Niech mu dadzą spokojnie leżeć w tym grobie”

Szokujące słowa.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wywołał burzę słowami o karaniu polityków swojej partii, które doprowadziło do śmierci jednego z nich. Wiele osób zastanawiano się, o kim mówił lider partii rządzącej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W poniedziałek europoseł Adam Bielan zasugerował – bez wymieniania nazwiska – że chodziło o byłego senatora PiS Stanisława Koguta. Politykowi postawiono zarzuty przyjmowania łapówek i zmarł w październiku 2020 r. Przed śmiercią chorował na COVID.

Polityk zasiadał w Senacie w latach 2005-2019. Odszedł z PiS po tym, jak pod koniec stycznia 2018 roku usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące przyjęcia korzyści majątkowych. Nie przyznał się do winy.

Do sprawy odniosła się wdowa po senatorze Bogumiła Kogut. – Niech mu dadzą spokojnie leżeć w tym grobie… – stwierdziła i dodała, że ma ogromny żal.

Źródło: WP