Wieści24.pl w geście solidarności z TVN

Na stronie głównej serwisu Wieści24.pl zagościł reportaż TVN “Siła kłamstwa”. Robimy to w geście solidarności z redakcją TVN, atakowaną przez PiS za ujawnienie prawdy o kłamstwie smoleńskim.

Antoni Macierewicz to jeden z akuszerów kłamstwa smoleńskiego, czyli kłamstwa na temat przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Macierewicz zrobił z tej sprawy temat dla uprawiania chorej polityki nienawiści, dzielącej Polaków.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Bezpośrednią przyczyną katastrofy w Smoleńsku była próba lądowania w nieodpowiednich warunkach pogodowych. Samolot prezydencki nie miał prawa tego zrobić. Nieodpowiedzialna polityka Kaczyńskich, którzy szukali tematu dla swojej kampanii wyborczej – wtedy odbywały się wybory prezydenckie – spowodowała chaotyczny i bałaganiarski wyjazd do Smoleńska. Lech Kaczyński, mierny prezydent, zginął.

Z tematu katastrofy Macierewicz zrobił spektakl kłamstw oraz insynuacji i narzędzie polityki dla zdobycia władzy przez PiS. Fałszywe oskarżenia wobec polityków Platformy Obywatelskiej słychać do dzisiaj w wypowiedziach i Macierewicza i Kaczyńskiego.

Dzisiaj Macierewicz atakuje TVN za ujawnienie kłamstw. Nie ma na to zgody.