Będzie zawiadomienie w sprawie Mateckiego i Duklanowskiego – ujawnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

– Dariusz Matecki to polityczny cyngiel i asystent Zbigniewa Ziobry, który jest z nim tak blisko, że Ziobro pozwala mu prowadzić swoje media społecznościowe.
Matecki był od wielu lat zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwość, gdzie na polecenie partii rozpowszechniał publicznie ksenofobiczne, rasistowskie nienawistne materiały, przy pomocy których atakowano i niszczono ludzi niewygodnych dla partii rządzącej.
Po dojściu do władzy PiS Mateckiego wstawiono do Lasów Państwowych, gdzie dostał posadę i koordynował na zlecenie Ziobry przekształcenie tej instytucji w prywatny folwark Solidarnej Polski. W tle są tutaj potężne afery finansowe związane z niegospodarnością w Lasach Państwowych. Posłanka Platformy Obywatelskiej Magdalena Filiks zajmowała się ujawnianiem tych przekrętów w Lasach Państwowych – napisał na swoim profilu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
– Dariusz Matecki jest ochraniany przez prokuraturę na polecenie Ziobry, ma też dostęp do materiałów prokuratury, na co wskazywało wiele jego działań i wypowiedzi z przeszłości.
Nasz Ośrodek 3 lata temu doprowadził do wszczęcia śledztwa w sprawie nienawistnej działalności Mateckiego i udało się przeprowadzić w jego domu przeszukanie. Natychmiast zadziałali ludzie Ziobry, odbierając sprawę świetnemu prokuratorowi Maciejowi Młynarczykowi i przekazując ją do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, gdzie została natychmiast umorzona – dodają autorzy wpisu.
– Nasza organizacja złoży w poniedziałek zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Dariusza Mateckiego, Tomasza Duklanowskiego, Zbigniewa Ziobrę i innych.
Po odsunięciu PiS-u od władzy ci ludzie powinni zostać skazani za to czego się dopuścili na wieloletnie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by tak się stało – podsumował Ośrodek.
Poprzedni artykułNewsweek pisze jak jest: Szczujnia zabija
Następny artykułNiebezpieczne pomysły podziału Polski na dwa kraje