Jeden z internautów napisał jak wygląda jego przyszłość pod rządami PiS:

“Jestem młodym chłopakiem 25 lat po uczelni technicznej. Studiowałem i mieszkam na obrzeżach Gdańska. Mam wydaje mi się nie najgorzej płatną pracę biurową. Niedawno miałem rozmowę z doradcą finansowym, który obliczył moją zdolność kredytową. Dla ciekawskich, zarabiam około 6000 brutto. Doradca powiedział mi wprost, że obliczając mi kredyt hipoteczny nawet na niższe kwoty, nie mam zdolności kredytowej aby kupić mieszkanie w Gdańsku. Kredyt na 450,000 tysięcy już z programem, kosztowałby około 3000zł miesięcznie. 2% zamiast WIBOR oraz około 2.5%-2.7% marży banku.

Zacząłem łapać się za głowę co ja właściwie robię w tej Polsce. Czuję się szczerze “zdziadowany” wiedząc, że nie kupię mieszkania, zapominając o własnym domie kiedykolwiek. I właściwie co to te mieszkanie, taki szczyt marzeń? Przysłowiowe” polskie kurniki”, za które trzeba się kredytować na resztę życia.

Reklamy

Wyjechałem raz na wakacje do Niemiec i aż mi oczy spuchły, że zwykłe jedzenie na mieście było takie drogie. Zresztą u nas też to się powoli zmienia, podczas gdy stawki stoją jak stały. Zresztą 6000 brutto to tylko jakieś $16,000 rocznie. Rozważam wyjazd za pracą niedługo.” – napisał internauta.

Takie są perspektywy Polaków we własnym kraju. Wszystko przez PiS!

Poprzedni artykułMoskwa zostanie wyrzucona z PiS? Odbieranie paszportów bardzo zaszkodziło Kaczyńskiemu
Następny artykułSuski się wygadał. PiS boi się wspólnej listy opozycji!