Za czasów PiS bardzo mocno wzrosła emigracja – wynika z najnowszych danych GUS. Z tabeli “Szacunek emigracji z Polski na pobyt czasowy w latach 2004-2020a (liczba osób przebywających za granicą w końcu roku)” wynika, że o ile w 2004 roku wyemigrował milion osób to już w 2019 prawie 2,5 miliona! Gdyby nie COVID-19 byłoby znacznie więcej.

Ludzie uciekają z rządzonego przez PiS kraju bo nie widzą tu dla siebie żadnych perspektyw do życia. Nie ma pieniędzy, zarobki są niskie, ceny coraz wyższe.

Jeśli PiS wygra wybory to emigracja młodych jeszcze przyspieszy!

Dane za lata 2010-2020 dotyczą osób przebywających czasowo za granicą powyżej 3 miesięcy, natomiast dane dla lat 2004-2005 obejmują osoby przebywające czasowo powyżej 2 miesięcy. Różnice wyników tych badań, wynikające ze zmiany kryterium okresu nieobecności są jednak bardzo niewielkie i dane te mogą być porównywane w czasie. Przez osoby przebywające czasowo za granicą należy rozumieć również takie osoby, które przebywają poza krajem często nawet przez wiele lat, ale nie dokonały wymeldowania z pobytu stałego w Polsce w związku z wyjazdem na stałe za granicę – poinformował GUS.

Poprzedni artykułKaczyński spotykał się z rosyjskim szpiegiem. Szokujące informacje!
Następny artykułPisowska komisja powiela wzorce z procesu brzeskiego. Tusk celem jak Witos