Cenckiewicz pójdzie do więzienia na 5 lat? Oto powód

Sławomir Cenckiewicz
Sławomir Cenckiewicz

Sławomir Cenckiewicz, będący jednym z doradców Andrzeja Dudy, co ujawnił serwis Poufności Rozmowa, mógł złamać ustawę o ochronie informacji niejawnych i narazić polskie państwo na działania obcych wywiadów.

– Ujawniając nazwisko byłego oficera Agencji Wywiadu Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń mogli złamać m.in. ustawę o ochronie danych osobowych, która chroni dane funkcjonariuszy służb. Dane osobowe funkcjonariuszy służb są prawnie chronione. Ustawa o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu w art. 35 ust. 1 podkreśla, że ABW i AW zapewniają ochronę danych identyfikujących funkcjonariuszy. Artykuł 265 par. 1 kodeksu karnego za ujawnienie danych tajnych lub ściśle tajnych przewiduje karę od trzech miesięcy do pięciu lat – napisał Marcin Tyć.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Cenckiewicz ma coraz większe kłopoty – po ujawnieniu przez Poufną Rozmowę, że jest kolaborantem władzy i wcześniejszej współpracy z Macierewiczem, gromadzą się nad nim czarne chmury.