Bodnar od rana w Prokuraturze Krajowej. Rozpoczyna się ważny proces dla odzyskania demokracji i niezależności prokuratury

Adam Bodnar od wczesnego rana pracuje w Prokuraturze Krajowej. Dzisiaj i w ciągu kolejnych dni będą podejmowane kluczowe decyzje, związane z odbudową demokratycznego państwa prawa. Wystosował między innymi list do pracowników prokuratur.

Bodnar zapowiedział w swoim liście podwyżki oraz pracę nad usprawnieniem pracy prokuratur w całym kraju. Podkreślił liczne nieprawidłowości, które miały miejsce za czasów Zbigniewa Ziobro. Chce też rozliczyć osoby, które współpracowały z systemem w niszczeniu opozycji oraz ludzi przeciwnych władzy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Pierwszoplanowym problemem do rozwiązania jest zatem kwestia stabilizacji kadrowej, tak w obszarze pełnienia służby prokuratorskiej, jak i kadry urzędniczej. W tym celu po wielu latach zaniedbań od 2024 roku nastąpi poprawa bytu materialnego i związane z tym znaczące podwyżki uposażeń pracowników prokuratury” – napisał w swoim liście.

Adam Bodnar podejmie dzisiaj pierwsze decyzje personalne oraz skieruje kolejne wnioski o postępowania karne wobec funkcjonariuszy reżimu Ziobry i Kaczyńskiego.