Sienkiewicz i Sikorski odchodzą z rządu. Są już nazwiska następców

W najbliższym czasie dojdzie do zmian składu rządu. Z ministerialną teką pożegnają się między innymi Radosław Sikorski oraz Bartłomiej Sienkiewicz. Dla pierwszego oznacza to awans w strukturach europejskich i zajęcie się sprawami obronności Europy oraz Polski. Dla drugiego to kara za brak skuteczności w sprawach mediów publicznych oraz brak realizacji obietnicy złożonej wyborcom.

Radosław Sikorski i Bartłomiej Sienkiewicz to dwa nazwiska, które pojawiły się w związku ze zmianami w rządzie, zaplanowanymi po wyborach. Obaj odchodzą z zupełnie różnych powodów. Dla Sikorskiego będzie to nobilitacja i awans, dla Sienkiewicza coś w rodzaju nagany z wpisem do akt.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Sikorski ma zająć się sprawami obronności Europy. Sienkiewicz dostanie polityczną emeryturę. Dla Tuska jest kłopotliwym obciążeniem – słyszymy od naszego informatora w KPRM. Powodem są nie tylko sprawy mediów, ale też sprawa pałacu Saskiego.

Zmiany mają nastąpić już po wyborach. Znane są już nazwiska następców.