Kwaśniewski ostro o Dudzie. „Lizus”

W ostrych słowach skrytykował spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem były prezydent, Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem Duda nie sprostał trudnemu zadaniu, jakim jest rozmowa z Trumpem.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Bardziej interesuje mnie treść tej kolacji. Nie mówię tu o menu, tylko o tym, jakie kwestie merytoryczne były podjęte i jak reagował na to Donald Trump, który jest nieprzewidywalnym politykiem i trudnym człowiekiem – powiedział Kwaśniewski.

– Dyskusja z Trumpem o tym, czy kraje europejskie powinny płacić 3 proc. czy ileś, nie ma sensu, bo Trump chce, żeby płacić więcej. No i jeżeli przychodzi taki lizus z Polski i mówi: „słuchaj, niech będzie 3 proc.”, to Trump powie: „świetnie, a może 4 proc.?”. To nie ma znaczenia – prawdziwe znaczenie ma kwestia pomocy dla Ukrainy, bo tutaj decydują się losy świata – podsumował Kwaśniewski w rozmowie z TOK FM.

Ciekawe, czy Duda umiał twardo postawić sprawę polskich interesów? Czy też przez gardło mu nie przeszło?