Bartłomiej Sienkiewicz jedzie do Brukseli? “Nie wiadomo czy to nagroda czy zesłanie”

Rekonstrukcja rządu coraz bliżej. Jednym z ministrów, który ma być w najbliższym czasie odwołany ze stanowiska w związku z kampanią do europarlamentu, jest Bartłomiej Sienkiewicz. Po szybkim i skutecznym przejęciu mediów publicznych podjął też kilka decyzji, które nie spodobały się kierownictwu Platformy Obywatelskiej. W efekcie Ministerstwo Kultury czekają poważne zmiany, bo wraz z Sienkiewiczem odejdzie też większość wiceministrów.

Bartłomiej Sienkiewicz otrzyma miejsce na liście do europarlamentu prawdopodobnie w Krakowie. Ma tam duże zaplecze i poparcie. Jednak w PO głośno się mówi o tym, że Sienkiewicz nie jest zachwycony pomysłami partii. “Nie wiadomo czy to nagroda czy zesłanie” – mówi nam nasz informator z Koalicji Obywatelskiej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Donald Tusk miał podjąć decyzje w tej sprawie już kilka tygodni temu. W partii oceniane jest to jako rodzaj politycznej emerytury. Według naszych źródeł w rządzie powodem zmian w Ministerstwie Kultury jest m.in. sprawa mediów publicznych w tym nietrafione decyzje personalne, awansowanie ludzi związanych z Lewicą, z którymi Sienkiewicza łączą bliskie relacje sprzed lat.