Rząd brnie coraz głębiej w port lotniczy ale ten nie powstanie

Wydawania nie swoich pieniędzy ciąg dalszy. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powstało specjalne, wysokie stanowisko, dla pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zapewne obejmie je osoba, która związana jest z tajemniczym układem lobbującym za zbudowaniem tego zupełnie niepotrzebnego lotniska w centrum kraju. Jednak samo lotnisko prawdopodobnie nigdy nie powstanie. Nie ma na to po prostu pieniędzy.

Wieści24.pl dotarły do eksperta, powiązanego z chińskim rządem, który zdecydowanie zaprzecza, by Chiny mogły zainwestować choćby złotówkę w to przedsięwzięcie. Argumentacja jest bardzo prosta. W Europie znajduje się wystarczająco dużo odpowiednich lotnisk, na których mogą lądować samoloty z Chin z towarami. Zresztą większość ruchu towarowego obsługują inne kanały logistyczne, w szczególności logistyka morska. Budowa nowego lotniska nie ma więc sensu. I trudno się z tym nie zgodzić.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wygląda więc na to, że centralne lotnisko to kolejny PRowy pomysł rządu, którego celem jest przede wszystkim ściąganie uwagi elektoratu. Jednocześnie kilka osób zarobi spore pieniądze na ekspertyzach i oczywiście na etacie w rządzie.