20 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolityka krajowaPiS chce haraczu na propagandę?

PiS chce haraczu na propagandę?

Dajcie nam swoje pieniądze, potrzebujemy ich na telewizję i radio, mówią działacze PiS. Ostatnio do tego chóru dołączył Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury, który chce by każdy Polak, każda Polka, płacili haracz na media publiczne. Poszukiwanie środków na media publiczne to efekt trudnej sytuacji budżetu naszego kraju. Wbrew oficjalnej propagandzie nie ma w nim pieniędzy, dlatego PiS ze wszystkich sił szuka sposobu na wsparcie reżimowej telewizji, którą zarządza nieudolny prezes Kurski.

Tymczasem posłowie opozycji punktują PiS mówiąc, że dzisiaj media publiczne służą głównie propagandzie PiS a poziom programów dramatycznie spadł. „Nawet pracownicy Telewizji Polskiej wstydzą się oglądać swój program.” – mówił ostatnio Piotr Zgorzelski, poseł PSL w Sejmie. „Najpierw porozmawiajmy o celach działania, o misji TVP, o edukacji, o ograniczeniu kosztów, potem rozmawiajmy jak te cele sfinansować” – dodał Zgorzelski.

Reklamy

Według niezależnych badań TVP przeżywa też dramatyczny spadek oglądalności. Po co w tej sytuacji zwiększać środki na telewizję?

Musisz o tym wiedzieć!