Wielka kompromitacja: Andrzej Duda nie zna ustawy o referendum

Kompromitacja prezydenta. Andrzej Duda nie tylko zignorował milion podpisów pod wnioskiem o referendum edukacyjne, ale nie wie również, że nie można przeprowadzać referendum w sprawie konstytucji. Sprawa stała się głośna, ponieważ Państwowa Komisja Wyborcza upubliczniła pismo, która przesłała do Dudy w tej sprawie.

Prezydent Duda nie ma lekkiego życia. Wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z PiS złamał obietnicę o słuchaniu głosu obywateli. Blisko milion głosów w sprawie referendum edukacyjnego kompletnie zignorował. Nie przeszkadza mu to mówić o pomyśle na referendum w sprawie konstytucji. Zaproponował nawet, by to odbyło się w tym samym terminie co wybory samorządowe. Zabrania jednak tego ustawa o referendum.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Komentatorzy zgodnie oceniają tą wpadkę prezydenta Dudy jako kolejną kompromitację urzędu. Do Andrzeja Dudy przylgnęły już różne określenia, takie jak długoPiS czy marionetka. Teraz dochodzi nieznajomość prawa. Źle to świadczy również o urzędnikach Kancelarii Prezydenta.