PiS przegra wybory w Warszawie

PiS desperacko szuka kandydata na stanowisko prezydenta Warszawy. Jak informują media, sondaż wśród mieszkańców stolicy pokazuje, że Jacek Sasin, kojarzony m.in. z aferą SKOK Wołomin, w drugiej turze przegrałby z każdym kandydatem. Niektórzy mówią, że do walki o Warszawę wystawiona ma zostać Anna Streżyńska, ale jest to mało prawdopodobne. Minister Cyfryzacji sama ma problem z dotrzymaniem obietnic co do wdrożenia kluczowych projektów a poza tym stanowisko prezydenta miasta byłoby dla PiS dość kłopotliwe – Streżyńska jest związana z Jarosławem Gowinem.

Wybory samorządowe w 2018 roku będą niewątpliwie ciekawą próbą sił pomiędzy różnymi opcjami politycznymi. Czarnym koniem warszawskich wyborów może jednak okazać się Piotr Guział, który zamierza stworzyć silną koalicję. Polityk ten udowodnił już niejednokrotnie swoją skuteczność, więc jego start może sporo namieszać w politycznym warszawskim świecie.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.