Aż ciężko w to uwierzyć. Na antenie Telewizji Polskiej reklamowano – w czasie najwyższej oglądalności! – prywatną telewizję braci Karnowskich. Ich projekt nazywa się wPolsce.pl. – teraz czas na wPolsce.pl – to nowa inicjatywa Grupy Medialnej Fratria. Telewizja internetowa, dzięki której będziemy jeszcze bliżej Was i spraw, które poruszają Polaków. Wideo jest medium przekazującym emocje w sposób szczególny – błyskawiczny i angażujący. I rzeczywiście, do promocji tego pomysłu udało im się zaangażować przynajmniej dwie postacie – marionetkową Beatę Szydło i Jacka Kurskiego, prezesa TVP. Bo to właśnie prezes musiał dać zgodę, by na antenie telewizji, która w nazwie ma publiczna, realizowanej za pieniądze nas wszystkich, pojawiła się i była reklamowana telewizja w 100% prywatna.

Moglibyśmy to skomentować z przekąsem, że co prawda przedsięwzięcie na razie nie wygląda zbyt obiecująco, ale głęboko wierzymy, że kadry fachowców z Woronicza oraz worki pieniędzy z rządu i Wiejskiej zasilą projekt wPolsce.pl i doczekamy się nie tylko telewizji z prawdziwego zdarzenia, ale i większej obecności umiłowanych rządzących.

Reklamy

A tak poważnie, to skandalem jest, że Telewizja Publiczna robi reklamę propagandowemu medium, które jest kolejnym projektem, mającym bezpośrednio wspierać władzę PiS. Możemy też snuć już scenariusz, w którym TVP oraz inne media reżimowe, będą regularnie cytować wPolsce.pl, żeby budować im oglądalność.

Poprzedni artykułSpełnia się najczarniejszy sen obywateli – prokuratura używana do walki politycznej
Następny artykułKolejna wpadka MSWiA – chciał bronić policyjnych kontroli, potwierdził, że nie mają sensu