Straty w uprawach rolnych spowodowane przez klęski żywiołowe, głównie przymrozki, wynoszą 393,2 mln zł – wynika z ostatnich raportów przekazanych przez wojewodów do resortu rolnictwa. Komisje nadal szacują straty. Czyżby pretensje PSL do ministra Krzysztofa Jurgiela były uzasadnione, a wniosek o jego odwołanie miał jednak sens?

Prace komisji trwają jeszcze w 971 gminach. Szacowanie zakończyło już 260 komisji – poinformowało w środę ministerstwo rolnictwa. Z dotychczasowych szacunków wynika, że straty poniosło 21 676 gospodarstw rolnych, a powierzchnia upraw dotkniętych klęską wyniosła 89 555,03 ha. Powierzchnia działek, na których szkody wynosiły powyżej 70 proc. wynosi ponad 44 tys. hektarów oraz ok. 61,4 tys. m kw tuneli foliowych i szklarni.

Reklamy
Czy minister Krzysztof Jurgiel wziął się do roboty? Znalezione w sieci zdjęcia pokazują, że woli nie robić nic. Najwyraźniej święcie wierzy w starą zasadę: “kto śpi nie grzeszy”. Jego zdjęcie śpiącego na sejmowym korytarzu zamieściła na twitterze Agnieszka Pomaska.
Poprzedni artykułWpadka Agaty Dudy. Małżonka prezydenta nie podała ręki prezydentowi Trumpowi.
Następny artykułTVP nie tylko podaje fakenewsy jako prawdę, ale jeszcze korzysta z trolli w roli ekspertów