27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieCzyżby jednak PSL miało rację? Prawie pół miliarda strat w rolnictwie

Czyżby jednak PSL miało rację? Prawie pół miliarda strat w rolnictwie

Straty w uprawach rolnych spowodowane przez klęski żywiołowe, głównie przymrozki, wynoszą 393,2 mln zł – wynika z ostatnich raportów przekazanych przez wojewodów do resortu rolnictwa. Komisje nadal szacują straty. Czyżby pretensje PSL do ministra Krzysztofa Jurgiela były uzasadnione, a wniosek o jego odwołanie miał jednak sens?

Prace komisji trwają jeszcze w 971 gminach. Szacowanie zakończyło już 260 komisji – poinformowało w środę ministerstwo rolnictwa. Z dotychczasowych szacunków wynika, że straty poniosło 21 676 gospodarstw rolnych, a powierzchnia upraw dotkniętych klęską wyniosła 89 555,03 ha. Powierzchnia działek, na których szkody wynosiły powyżej 70 proc. wynosi ponad 44 tys. hektarów oraz ok. 61,4 tys. m kw tuneli foliowych i szklarni.

Reklamy

Czy minister Krzysztof Jurgiel wziął się do roboty? Znalezione w sieci zdjęcia pokazują, że woli nie robić nic. Najwyraźniej święcie wierzy w starą zasadę: „kto śpi nie grzeszy”. Jego zdjęcie śpiącego na sejmowym korytarzu zamieściła na twitterze Agnieszka Pomaska.

Musisz o tym wiedzieć!