Starszy mężczyzna wtargnął dzisiaj około godziny 12 do biura poselskiego Tomasza Kostusia, posła Platformy Obywatelskiej. Odgrażał się, że “zabije posła Borysa Budkę i zrobi porządek z całą Platformą Obywatelską” poinformowało Radio Opole.

Tomasz Kostuś zgłosił sprawę na policję. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu i w niedługim czasie ujęli sprawcę. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

“Odpowiedzialność za słowa! Tego zabrakło prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu mówiącemu o zdradzieckich mordach i kanaliach. Niestety, emocje które udzieliły się szefowi PiS dziś mogły przyczynić się do tragedii. Osoba z takim doświadczeniem politycznym, mająca w pamięci atak na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi w październiku 2010 roku, w wyniku której śmierć poniósł poseł Marek Rosiak powinna przewidywać konsekwencje swojego zachowania” – napisał poseł na swoim profilu na Facebooku.

Reklamy

Poseł zaznacza jednocześnie, że “tego incydentu nie można przypisać tylko i wyłącznie szefowi PiS. Popatrzmy też na paski TVP Info, które są agresywne, obrażają i mogą wywoływać tak skrajne emocje. Apeluje o odpowiedzialność za język używany w debacie publicznej, póki nie jest za późno!”

Źródło: Radio Opole, Facebook

Poprzedni artykułOskarżony przez prokuraturę o malwersacje finansowe będzie pilnował naszych pieniędzy w KNF?
Następny artykułJak za komuny. Szydło otwiera nieukończoną inwestycję