Spada liczba osób wierzących w kolejne wyborcze wygrane PiS. Jak widać z sondażu dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna zachowania posłów PiS nie podobają się nawet zwolennikom tej partii.

Ubiegły tydzień był dla polskiej polityki wyjątkowo nerwowy. Podczas debat nad reformą sądownictwa dochodziło do mocnych spięć w parlamencie. Nerwy poniosły nawet prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który z mównicy sejmowej, na którą wszedł bez żadnego trybu, wykrzyczał do opozycji: “Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Zamordowaliście go, jesteście kanaliami!”

Reklamy

Wg WP o tym zachowaniu słyszało 67 proc. ankietowanych i zdecydowana większość pytanych (56 proc.) negatywnie oceniła słowa, które padły z ust lidera największej partii w Sejmie. Tylko 16 proc. pytanych zgodziło się z Jarosławem Kaczyńskim.

Również Krystyna Pawłowicz, która podczas obrad sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka rzuciła w kierunku posłów opozycji: “zamknijcie mordy!” również spotkała się z krytyka ankietowanych. 56 proc. pytanych w ankiecie słyszało o tych słowach. 58 proc. odebrało je jako negatywne. Zgodziło się z nimi tylko 14 proc. badanych.

W przyszłym roku odbędą się wybory samorządowe. Zaledwie 35 proc. Polaków uważa, że PiS ma szansę na zwycięstwo. W 2019 roku z kolei odbędą się wybory parlamentarne. Jednak w następne 4 lata Prawa i Sprawiedliwości wierzy coraz mniej osób. Tylko 40 proc. respondentów uważa, że PiS ma szansę na kolejne lata rządów, ale to o 12 pkt proc. mniej w porównaniu do czerwcowego badania. 38 proc. myśli, że im się nie uda.

Naszym zdaniem marsz na dno PiS właśnie nabiera tempa.

Źródło: WP

 

Poprzedni artykułJak za komuny. Szydło otwiera nieukończoną inwestycję
Następny artykułOto oblicze kolesiostwa. Przyłebska ma chronic kolegów z PiS przed sądem