W ciągu dwóch miesięcy do KRRiT wpłynęło prawie 70 skarg na TVP. W tym samym czasie nikt nie poskarżył się na Polsat News czy TVN24, a tylko jedna osoba na „Fakty” TVN – dowiedziały się Wirtualnemedia.pl.

Gdy portal Wirtualne Media poprosił Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o dane dotyczące skarg za okres od 1 czerwca do 27 lipca tego roku szybko okazało się, że w tym gorącym politycznie okresie widzowie nie mieli żadnych zastrzeżeń do komercyjnych stacji informacyjnych. Nie wpłynęła bowiem w tym czasie ani jedna skarga na TVN24 czy Polsat News. Tylko jedna skarga dotyczyła „Faktów” TVN – zarzucono, że informacja o wizycie premier Beaty Szydło w Kopenhadze została pominięta. Poskarżono się też na TV Republika, za pasek informacyjny podczas transmisji z mszy świętej. Jednak lawina skarg posypała się na TVP Info. Widzowie nadesłali 66 skarg, w których narzekano na treść pasków emitowanych na ekranie. Oburzenie wywołała rozmowa z Wojciechem Cejrowskim, który nazwał na antenie byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego „Bredzisławem”, „dziadem” i „przestępcą”. Najwięcej zastrzeżeń wzbudził program Michała Rachonia „Minęła 20”, na który wpłynęły aż 54 skargi. Dotyczyły głównie wydania z 6 czerwca, po ataku mężczyzny o algierskim pochodzeniu na policjanta w centrum Paryża. Gośćmi w studiu byli: Miriam Shaded, płk Piotr Wroński, dr Jerzy Targalski, Cezary Gmyz oraz szef MSWiA Mariusz Błaszczak. W dyskusji padły stwierdzenia o „wojnie z islamem” oraz o „muzułmańskich dzieciach, które są kształtowane tak, by gardzić europejskim społeczeństwem”.

Reklamy

16 innych skarg dotyczyło z kolei „Wiadomości” TVP, którym zarzucono nierzetelność i stronniczość w materiałach poświęconych muzułmanom.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Poprzedni artykułPolacy nie chcą oglądać propagandy państwowej telewizji. Wiadomości tracą widzów
Następny artykułKolesiostwo i nepotyzm. Tak wyglądać będą sądy PiS