Lawina skarg do KRRiT na TVP. Niechlubnym liderem program Rachonia

W ciągu dwóch miesięcy do KRRiT wpłynęło prawie 70 skarg na TVP. W tym samym czasie nikt nie poskarżył się na Polsat News czy TVN24, a tylko jedna osoba na “Fakty” TVN – dowiedziały się Wirtualnemedia.pl.

Gdy portal Wirtualne Media poprosił Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o dane dotyczące skarg za okres od 1 czerwca do 27 lipca tego roku szybko okazało się, że w tym gorącym politycznie okresie widzowie nie mieli żadnych zastrzeżeń do komercyjnych stacji informacyjnych. Nie wpłynęła bowiem w tym czasie ani jedna skarga na TVN24 czy Polsat News. Tylko jedna skarga dotyczyła “Faktów” TVN – zarzucono, że informacja o wizycie premier Beaty Szydło w Kopenhadze została pominięta. Poskarżono się też na TV Republika, za pasek informacyjny podczas transmisji z mszy świętej. Jednak lawina skarg posypała się na TVP Info. Widzowie nadesłali 66 skarg, w których narzekano na treść pasków emitowanych na ekranie. Oburzenie wywołała rozmowa z Wojciechem Cejrowskim, który nazwał na antenie byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego “Bredzisławem”, “dziadem” i “przestępcą”. Najwięcej zastrzeżeń wzbudził program Michała Rachonia “Minęła 20”, na który wpłynęły aż 54 skargi. Dotyczyły głównie wydania z 6 czerwca, po ataku mężczyzny o algierskim pochodzeniu na policjanta w centrum Paryża. Gośćmi w studiu byli: Miriam Shaded, płk Piotr Wroński, dr Jerzy Targalski, Cezary Gmyz oraz szef MSWiA Mariusz Błaszczak. W dyskusji padły stwierdzenia o “wojnie z islamem” oraz o “muzułmańskich dzieciach, które są kształtowane tak, by gardzić europejskim społeczeństwem”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


16 innych skarg dotyczyło z kolei “Wiadomości” TVP, którym zarzucono nierzetelność i stronniczość w materiałach poświęconych muzułmanom.

Źródło: Wirtualnemedia.pl