[Counter-Box id="1"]

RMF FM ujawnił kulisy najnowszego sporu Andrzej Duda – Antoni Macierewicz. Akcja Służby Kontrwywiadu Wojskowego wobec generała Jarosława Kraszewskiego ruszyła dzień po spotkaniu, na którym zakwestionował on generalskie awanse proponowane przez MON. Jarosław Kraszewski to główny doradca prezydenta Andrzeja Dudy do spraw wojska.

Od kilku tygodni – po wszczęciu przez Służby Kontrwywiadu Wojskowego postępowania sprawdzającego – generał Jarosław Kraszewski nie ma dostępu do informacji niejawnych i nie może wykonywać obowiązków.

Reklamy

Wg informacji ujawnionych przez RMF FM do spotkania z urzędnikami MON doszło 23 czerwca. Mieli oni wtedy przedstawić ponad dwadzieścia propozycji generalskich awansów, ale generał Jarosław Kraszewski miał odmówić ich zaakceptowania. Jak podało RMF FM powodem były wątpliwości wobec polityki kadrowej resortu obrony i błędy formalne we wnioskach. Postępowanie SKW ruszyło dzień po spotkaniu i… może potrwać nawet rok. Do czasu jego zakończenia generał Jarosław Kraszewski nie będzie miał dostępu do tajnych dokumentów. Prezydenckiego generała, kontrolują te same wojskowe służby, które robiły to w zeszłym roku i wtedy wydały mu poświadczenie bezpieczeństwa.

Decyzji w sprawie generalskich awansów, które prezydent Andrzej Duda miałby wręczyć 15 sierpnia, wciąż nie ma.

Źródło: RMF FM

Poprzedni artykułZamach na społeczeństwo obywatelskie. Czy to koniec demokracji?
Następny artykułMON szantażuje Amerykanów. To się może źle skończyć!