Podatek dla poszkodowanych? Skarbówka odbierze to co dostali w ramach pomocy?

Urzędy skarbowe chcą pobierać podatki od darów dostarczonych dla rodzin, które ucierpiały w nawałnicach poinformowała Barbara Szalińska (rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku).

W sytuacji, gdy wartość otrzymanej darowizny przekroczy kwotę wolną od podatku, czyli 4902 zł (ale także kwotę powyżej 2280zł!) obdarowany będzie zmuszony do zapłacenia podatku. W przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym podatnik może zwrócić się do naczelnika urzędu skarbowego z wnioskiem o udzielenie ulg w postaci odroczenia terminu płatności podatku, umorzenia w całości lub w części zaległości podatkowej bądź rozłożenia zapłaty podatku na raty – powiedziała Szalińska w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Przypomnijmy tylko, że 9 lat temu po tornadzie nad Opolszczyzną poprzedni rząd nie kazał płacić podatku od udzielonej pomocy. Rzeczywiście mamy “dobrą zmianę”.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Twitter