Streżyńska do wymiany? Powodem konflikt z Macierewiczem?

PiS chce się pozbyć ministra – informuje Fakt. Paweł Szefernaker może zastąpić Annę Streżyńską minister cyfryzacji. Wcześniej Wirtualna Polska informowała, że Anna Streżyńska jest w konflikcie z szefem MON. Chodziło o strategię cyberbezpieczeństwa, która w końcu została przyjęta przez rząd.

Streżyńska uważa, że Polska powinna “postawiać na rozwój niż wydatki socjalne”. A to nie podoba się w rządzie. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek odpowiedziała, że “nikt nikogo do niczego nie zmusza”. Z kolei szef MSWiA Mariusz Błaszczak mówił, że “co innego pani minister mówi w mediach, a co innego na Radzie Ministrów”. W partii słychać narzekania na kiepską komunikację ze Streżyńską i jej otoczeniem. Do tego nie pomagają jej ciągłe podchody ze strony ministrów z resortów siłowych – pisze Fakt powołując się na rozmowę z ważnym politykiem z PiS, który twierdzi, że “jeden z polityków z otoczenia prezesa forsuje właśnie Szefernakera na miejsce Streżyńskiej”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


 

 

Źródło: Fakt, Wirtualna Polska