Nie mają już własnych pomysłów to kopiują cudze.

Minister Elżbieta Rafalska przedstawiła pomysł na 500 plus dla emerytów. Problem w tym, że w zeszłym roku Sejm głosami PiS odrzucił prawie identyczną ustawę autorstwa PSL.

Pieniądze z programu “500 plus dla emeryta” miałyby przysługiwać tylko osobom z emeryturą poniżej 2 tys. zł. O planach swojego dotyczących nowego programu poinformowała minister Elżbieta Rafalska w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną” stwierdzając, że wysokość świadczenia byłaby uzależniona od wysokości pobieranej emerytury. I tak osoby z emeryturą w wys. 1 tys. zł miałyby otrzymać 500 zł, a dla tych z emeryturą do 1,5 tys. pomoc wynosiłaby 400 zł. Najmniej – bo 300 zł – otrzymaliby emeryci pobierający emeryturę o wysokości między 1,5 a 2 tys. zł.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Jak mówiła Elżbieta Rafalska na łamach gazety dodatek miałby zostać po raz pierwszy wypłacony w drugiej połowie 2018 roku. Resort przygotował kilka wariantów nowego programu. Który zostanie wybrany zależy od tego, ile osób zdecyduje się na przejście na emeryturę w obniżonym wieku. Wiadomo tylko, że najtańszy z wariantów jednorazowej wypłaty kosztowałby 2 mld złotych, a najdroższy – 5 mld.

Naszym zdaniem pomysł jest dobry, ale minister Rafalska powinna podziękować autorom ustawy PSL za jego przygotowanie i nie oszukiwać wyborców mówiąc, że to jej.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna