Obłuda i zakłamanie układu rządzącego. Frankowicze zostawieni samym sobie!

Będzie proponowana przez prezydenta pomoc finansowa dla frankowych kredytobiorców. Nie będzie natomiast tak zwanej ustawy “spreadowej” oraz pełnego przewalutowania kredytów frankowych na złotowe.

Władze Prawa i Sprawiedliwości zdecydowały co zrobić z problemem osób spłacających kredyty w szwajcarskiej walucie – ustalili dziennikarze RMF FM. W przyszłym tygodniu posłowie mają zacząć prace nad przygotowanym przez prezydenta projektem ustawy o większej pomocy z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Dziś ten fundusz istnieje, ale mało kto z niego korzysta.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Zwiększony zostanie próg dochodowy umożliwiający skorzystania z pomocy. Ma ona polegać na tym, że nawet przez trzy lata Fundusz będzie nam pożyczał po 2 tysiące złotych miesięcznie na spłatę kredytu, które będziemy oddawać przez 12 lat.

I to jedyna ustawa, która ma wejść w życie. Ustawa spreadowa o zwrocie tego, co banki zarobiły na stosowaniu niekorzystnych kursów walut jest krytykowana przez większość zainteresowanych i nie pomoże najbiedniejszym, twierdzą posłowie PiS, którzy projekty przygotowane przez posłów Platformy Obywatelskiego oraz klubu Kukiz’15 odsuwają w czasie, bo są zbyt kosztowne.

A my pragniemy przypomnieć, że w maju 2015 roku Andrzej Duda dał Frankowiczom słowo, że jako prezydent w 3 miesiące złoży ustawę, która uzna tzw. kredyty walutowe za złotowe! Tymczasem mamy październik 2017.

 

Źródło: RMF.FM