26 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieObłuda i zakłamanie układu rządzącego. Frankowicze zostawieni samym sobie!

Obłuda i zakłamanie układu rządzącego. Frankowicze zostawieni samym sobie!

Będzie proponowana przez prezydenta pomoc finansowa dla frankowych kredytobiorców. Nie będzie natomiast tak zwanej ustawy „spreadowej” oraz pełnego przewalutowania kredytów frankowych na złotowe.

Władze Prawa i Sprawiedliwości zdecydowały co zrobić z problemem osób spłacających kredyty w szwajcarskiej walucie – ustalili dziennikarze RMF FM. W przyszłym tygodniu posłowie mają zacząć prace nad przygotowanym przez prezydenta projektem ustawy o większej pomocy z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Dziś ten fundusz istnieje, ale mało kto z niego korzysta.

Reklamy

Zwiększony zostanie próg dochodowy umożliwiający skorzystania z pomocy. Ma ona polegać na tym, że nawet przez trzy lata Fundusz będzie nam pożyczał po 2 tysiące złotych miesięcznie na spłatę kredytu, które będziemy oddawać przez 12 lat.

I to jedyna ustawa, która ma wejść w życie. Ustawa spreadowa o zwrocie tego, co banki zarobiły na stosowaniu niekorzystnych kursów walut jest krytykowana przez większość zainteresowanych i nie pomoże najbiedniejszym, twierdzą posłowie PiS, którzy projekty przygotowane przez posłów Platformy Obywatelskiego oraz klubu Kukiz’15 odsuwają w czasie, bo są zbyt kosztowne.

A my pragniemy przypomnieć, że w maju 2015 roku Andrzej Duda dał Frankowiczom słowo, że jako prezydent w 3 miesiące złoży ustawę, która uzna tzw. kredyty walutowe za złotowe! Tymczasem mamy październik 2017.

 

Źródło: RMF.FM

Musisz o tym wiedzieć!