Płocka prokuratura umorzyła postępowanie ws. wypowiedzi posła PSL Piotra Zgorzelskiego, który powiedział, że po operacji “Wisła” Polacy zaznali spokoju.

Postępowanie dotyczyło wypowiedzi posła Zgorzelskiego podczas kwietniowej pikiety przed ambasadą Ukrainy. “Ta akcja doprowadziła do tego, że Polacy zaznali nareszcie spokoju. Zakończyła proces ludobójstwa i działań wrogich niewinnej ludności polskiej. Dlatego PSL jest dziś wśród was, aby ten temat podnosić.” – powiedział wówczas polityk.

Reklamy

Jakiś czas później osoba prywatna złożyła do Prokuratury Rejonowej w Płocku zawiadomienie w tej sprawie. Wszczęto postępowanie, mające wyjaśnić, czy wypowiedź Zgorzelskiego była propagowaniem ustroju totalitarnego i nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, bądź też publicznym pochwaleniem popełnienia przestępstwa.

Teraz prokurator rejonowy w Płocku Norbert Pęcherzewski poinformował, że postępowanie zostało umorzone. Powodem jest brak znamion czynu zabronionego. Postanowienie jest prawomocne, a osobie, która złożyła zawiadomienie nie przysługuje prawo do złożenia zażalenia.

Źródło: Kresy.pl

Poprzedni artykułSkandaliczne podwyżki w ministerstwach. Urzędnicy będą zarabiać jeszcze więcej
Następny artykułKaczyński szantażował prezydenta odpowiedzialnością konstytucyjną? Szokujące ustalenia dziennikarzy