21 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieNie będzie śledztwa w sprawie mówienia prawdy o akcji Wisła

Nie będzie śledztwa w sprawie mówienia prawdy o akcji Wisła

Płocka prokuratura umorzyła postępowanie ws. wypowiedzi posła PSL Piotra Zgorzelskiego, który powiedział, że po operacji „Wisła” Polacy zaznali spokoju.

Postępowanie dotyczyło wypowiedzi posła Zgorzelskiego podczas kwietniowej pikiety przed ambasadą Ukrainy. „Ta akcja doprowadziła do tego, że Polacy zaznali nareszcie spokoju. Zakończyła proces ludobójstwa i działań wrogich niewinnej ludności polskiej. Dlatego PSL jest dziś wśród was, aby ten temat podnosić.” – powiedział wówczas polityk.

Reklamy

Jakiś czas później osoba prywatna złożyła do Prokuratury Rejonowej w Płocku zawiadomienie w tej sprawie. Wszczęto postępowanie, mające wyjaśnić, czy wypowiedź Zgorzelskiego była propagowaniem ustroju totalitarnego i nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, bądź też publicznym pochwaleniem popełnienia przestępstwa.

Teraz prokurator rejonowy w Płocku Norbert Pęcherzewski poinformował, że postępowanie zostało umorzone. Powodem jest brak znamion czynu zabronionego. Postanowienie jest prawomocne, a osobie, która złożyła zawiadomienie nie przysługuje prawo do złożenia zażalenia.

Źródło: Kresy.pl

Musisz o tym wiedzieć!