21 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolacy wściekli na zmiany wprowadzone przez rząd Szydło! Kolejki do lekarza najdłuższe...

Polacy wściekli na zmiany wprowadzone przez rząd Szydło! Kolejki do lekarza najdłuższe w historii

Średni czas oczekiwania w Polsce na wizytę u lekarza przekroczył 3 miesiące – wynika z badań Watch Health Care. O sprawie pisze Gazeta Prawna podkreślając, że spośród wszystkich 43 gałęzi medycy – w każdej pacjent musi przygotować się na oczekiwanie w kolejce.

Najdłuższe kolejki, według raportu Watch Health Care, odnotowano do badań takich jak: artroskopia stawu biodrowego (14,2 mies.), rezonans magnetyczny (MRI) kręgosłupa (9,6 mies.), badanie elektrofizjologiczne serca (8,8 mies.) badanie bezdechu śródsennego (7,3 mies.)

Reklamy

To oczywiście średni czas, bo poszczególnych szpitalach termin może być różny. Najbliższe terminy np. operacji zaćmy wolne są dopiero za 12 lat.

Rząd PiS obiecał większe nakłady na służbę zdrowia w celu rozładowania kolejek. Ale zamiast poprawy, jest strajk lekarzy rezydentów i rosnące niezadowolenie pacjentów stojących w gigantycznych kolejkach.

Sytuacja się pogarsza. „Po raz kolejny zaobserwowany został wzrost czasu oczekiwania na świadczenia diagnostyczne” – powiedział w rozmowie z Money.pl Tomasz Pęcherz, Prezes Fundacji Watch Health Care, która od lat bada rynek medyczny w Polsce.

„Negatywny trend w dostępie do świadczeń zdrowotnych utrzymuje się od początku rozpoczęcia monitoringu kolejek przez WHC w 2012 r., jednak po raz pierwszy średni czas oczekiwania na świadczenie zdrowotne przekroczył trzy miesiące i wynosi obecnie 3,1 miesiąca” – napisano w ostatnim raporcie.

Źródło: Money.pl, Gazeta Prawna

Musisz o tym wiedzieć!