Znana socjolog oskarża Andrzeja Dudę o zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego

Profesor Jadwiga Staniszkis zasłynęła ostatnio z krytyki poczynań PiS, choć przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi wyraźnie popierała tę partię. Nie jest też tajemnicą, że słynna socjolog nie pała sympatią do prezydenta Andrzeja Dudy i pisze Fakt i przytacza krytyczne słowa socjolożki pod adresem Andrzeja Dudy.

Jadwiga Staniszkis uważa, że to Andrzej Duda jest winny „zniszczenia” Trybunału Konstytucyjnego przez PiS. Gdy wprowadzono tam sędziów niezgodnie z prawem, prezydent nie reagował. Staniszkis stwierdziła również, że TK jest obecnie “sparaliżowany” przez głowę państwa! Socjolog żałuje, że kiedykolwiek wspierała Andrzeja Dudę!

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

“Najgorsze jest to, że ja go wspierałam. Teraz już nawet nie pamiętam, dlaczego. Bo Komorowski, dzisiaj to widzę, byłby jednak zdecydowanie lepszy. Ma jakąś osobowość, przeszłość i tak dalej, podczas kiedy Duda jest z niebytu. Ale gra, żeby mieć odrobinę więcej władzy. Nie wydaje mi się, żeby grał o zachowanie jakiejś godności, bo widać, ile razy był źle traktowany i zawsze to przełykał” – przyznała Jadwiga Staniszkis w rozmowie z Wirtualną Polska.

Pani profesor nie ma najmniejszych wątpliwości, że konflikt pomiędzy prezydentem i PiS jest “ustawką”. jej zdaniem nikt w ugrupowaniu rządzącym nie zaryzykowałby jakichkolwiek umów z prezydentem! “Przecież Duda by zaraz wszystko wygadał mediom. Bo on nie jest człowiekiem godnym zaufania. Politycy grają prosto. Ustawki ludzie by może nie dostrzegli i nie docenili” – ocenia Staniszkis, która przekonuje, że spór jest “próbą sił” pomiędzy Andrzejem Dudą i Zbigniewem Ziobrą, szefem resortu sprawiedliwości.

“Ja bym nie dawała na pewno więcej władzy prezydentowi. Bo jak powiedziałam, to co się stało z Trybunałem Konstytucyjnym – za pomocą jego ręki – jest fatalne” – stwierdziła prof. Jadwiga Staniszkis.

Źródło: Fakt