„Co do niektórych poprawek PiS pan prezydent ma bardzo poważne zastrzeżenia” – powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Niecałe dwie godziny trwało spotkanie Andrzej Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na temat reformy sądownictwa. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że kolejne rozmowy Dudy i Kaczyńskiego odbędą się w przyszłym tygodniu.

„Atmosera spotkania była dobra, dyskusja o poprawkach będzie kontynuowana na następnym spotkaniu” – powiedział rzecznik prezydenta, podkreślając, że uwagi do niektórych poprawek PiS są „fundamentalne”. Zdaniem prezydenckiego rzecznika Duda i Kaczyński poruszyli temat aneksu do raportu WSI zarówno na tym, jak i na poprzednim spotkaniu. „Pan prezydent i pan prezes uważają, że w tej chwili nie ma potrzeby ujawniania tego aneksu, na podobnym stanowisku stał śp Lech Kaczyński” – powiedział.

Reklamy

Łapiński, mimo nalegań dziennikarzy, nie chciał zdradzić więcej szczegółów ani ujawnić, które z poprawek PiS wywołały sprzeciw prezydenta Dudy. „To była dobra rozmowa, która przybliża nas do kompromisu” – powiedział rzecznik prezydenta.

Beata Mazurek powiedziała dziś, że kolejne spotkanie Duda-Kaczyński odbędzie się najpewniej w przyszłym tygodniu. „Jesteśmy przekonani, że wszystko idzie ku porozumieniu; w tej chwili będziemy analizować uwagi prezydenta Andrzeja Dudy do naszych poprawek; kolejne spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu” – powiedziała.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział, że wierzy w możliwość wypracowania kompromisu. „Wszystkim nam zależy na reformie wymiaru sprawiedliwości, tego oczekują od nas Polacy i my ten program, tę swoją sztandarową obietnicę wyborczą będziemy starali się realizować” – powiedział dziennikarzom rzecznik rządu.

Doradczyni prezydenta, działaczka opozycji z czasów PRL Zofia Romaszewska oceniła rano w Radiu ZET, że „PiS gra nieczysto z prezydentem”, a poprawki PiS do prezydenckich projektów ustaw ws. SN i KRS, „absolutnie” nie zasługują na zaakceptowanie. Według niej, poprawki PiS sprawiają, że sytuacja „niemalże wraca do stanu pierwotnego”, czyli sprzed prezydenckich wet do ustaw ws. SN i KRS, autorstwa PiS.

Czy media prorządowe znów zaatakują prezydenta?

Źródło: Onet

Poprzedni artykułPijany radny PiS na sesji powiatu? Podejrzane zachowanie i odmowa badania alkomatem
Następny artykułPoważne problemy Zbigniewa Ziobro. Braki kadrowe w sądach