27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieBędzie medialny atak na prezydenta? Spotkanie Kaczyński Duda bez porozumienia

Będzie medialny atak na prezydenta? Spotkanie Kaczyński Duda bez porozumienia

„Co do niektórych poprawek PiS pan prezydent ma bardzo poważne zastrzeżenia” – powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Niecałe dwie godziny trwało spotkanie Andrzej Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na temat reformy sądownictwa. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że kolejne rozmowy Dudy i Kaczyńskiego odbędą się w przyszłym tygodniu.

„Atmosera spotkania była dobra, dyskusja o poprawkach będzie kontynuowana na następnym spotkaniu” – powiedział rzecznik prezydenta, podkreślając, że uwagi do niektórych poprawek PiS są „fundamentalne”. Zdaniem prezydenckiego rzecznika Duda i Kaczyński poruszyli temat aneksu do raportu WSI zarówno na tym, jak i na poprzednim spotkaniu. „Pan prezydent i pan prezes uważają, że w tej chwili nie ma potrzeby ujawniania tego aneksu, na podobnym stanowisku stał śp Lech Kaczyński” – powiedział.

Reklamy

Łapiński, mimo nalegań dziennikarzy, nie chciał zdradzić więcej szczegółów ani ujawnić, które z poprawek PiS wywołały sprzeciw prezydenta Dudy. „To była dobra rozmowa, która przybliża nas do kompromisu” – powiedział rzecznik prezydenta.

Beata Mazurek powiedziała dziś, że kolejne spotkanie Duda-Kaczyński odbędzie się najpewniej w przyszłym tygodniu. „Jesteśmy przekonani, że wszystko idzie ku porozumieniu; w tej chwili będziemy analizować uwagi prezydenta Andrzeja Dudy do naszych poprawek; kolejne spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu” – powiedziała.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział, że wierzy w możliwość wypracowania kompromisu. „Wszystkim nam zależy na reformie wymiaru sprawiedliwości, tego oczekują od nas Polacy i my ten program, tę swoją sztandarową obietnicę wyborczą będziemy starali się realizować” – powiedział dziennikarzom rzecznik rządu.

Doradczyni prezydenta, działaczka opozycji z czasów PRL Zofia Romaszewska oceniła rano w Radiu ZET, że „PiS gra nieczysto z prezydentem”, a poprawki PiS do prezydenckich projektów ustaw ws. SN i KRS, „absolutnie” nie zasługują na zaakceptowanie. Według niej, poprawki PiS sprawiają, że sytuacja „niemalże wraca do stanu pierwotnego”, czyli sprzed prezydenckich wet do ustaw ws. SN i KRS, autorstwa PiS.

Czy media prorządowe znów zaatakują prezydenta?

Źródło: Onet

Musisz o tym wiedzieć!