Kiedy w prorządowych mediach, zarządzanych przez najbardziej zagorzałych zwolenników PiS, jakimi są bracia Karnowscy, ukazuje się krytyka się wicepremiera, członka rządu, można twierdzić, że coś się dzieje. To nie jest przypadek, to nie jest jakiś wypadek przy pracy. Tego typu materiał może też stanowić wprowadzenie do zmian w rządzie. Wywiad z Aleksandrem Temkinem zawiera sporo szokujących twierdzeń. Jakich? Poczytajcie:

„Konsultacje Ustawy 2.0. przypominały ustawkę […]  I kto będzie głównym beneficjentem jej zapisów. Oligarchia, która doprowadziła polską naukę do godnego pożałowania stanu, w którym dziś się znajdujemy. Mam na myśli towarzystwo rektorów, którzy teraz przebierają się w nowe szaty i udają nowe twarze. To maskarada, która ukrywa podstawową treść reformy: brudny deal Jarosława Gowina z rektorami.”

Reklamy

Naszym zdaniem wywiad nie pojawił się przypadkiem. Może być to przygotowanie do zmiany pozycji ruchu Gowina w rządzie. Już dzisiaj w mediach mówi się głośno o tym, że Anna Streżyńska (minister cyfryzacji) i Jadwiga Emilewicz (v-ce minister rozwoju) mają odejść z rządu w listopadzie. Kaczyńskiemu nie podoba się swojego rodzaju samodzielność, którą próbuje wykazywać Gowin.

Pojawiły się też sugestie, że na miejsce Streżyńskiej szykuje się mocno Paweł Szefernaker. Aleksander Temkin to członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie.

źródło: wPolityce.pl

Poprzedni artykułPoważne problemy Zbigniewa Ziobro. Braki kadrowe w sądach
Następny artykułJadwiga Staniszkis krytycznie o układzie władzy: popełniłam błąd popierając PiS