[Counter-Box id="1"]

Lider popularnego zespołu Elektryczne Gitary, a zarazem neurolog, dr nauk medycznych Kuba Sienkiewicz, ostro mówi o działaniach PiS ws. lekarzy i nie tylko. Artysta w programie “Skandaliści” był pytany o protest lekarzy-rezydentów.

“Wszyscy słyszymy i młodzi lekarze też słyszą od władzy tę propagandę sukcesu, to wiemy dobrze, że budżet jest w świetnym stanie i na wszystko są pieniądze” – powiedział Sienkiewicz na antenie Polsat News. Postulaty młodych medyków nie dziwią lidera Elektrycznych Gitar. “Lekarze głodują, a rząd wydaje pieniądze na ‘pomniki głupoty'” – stwierdził muzyk, mając na myśli tzw. “pomniki smoleńskie”.

Reklamy

Dla Sienkiewicza ważniejsze są pieniądze dla młodych medyków oraz ich postulaty. Protest lekarzy rezydentów trwa od miesiąca. Domagają się wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat, zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

“Młodzi lekarze widzą, że wydaje się na wojsko, na 500+, że wydaje się na gaszenie różnych zapalnych sytuacji społecznych i słusznie sobie wyobrażają, że należy ratować służbę zdrowia” – tłumaczył Sienkiewicz i dodawał: “Będziemy coraz częściej obserwować, jak wydaje się pieniądze zamiast na służbę zdrowia, to na pomniki głupoty, np. pomniki smoleńskie, na armię. (…) Komisja smoleńska, która już wielokrotnie odkryła prawdę, ile już pochłonęła pieniędzy?”

I trudno nie zgodzić się z tym głosem rozsądku.

Źródło: Polsat News

Poprzedni artykułŻywność drastycznie drożeje! GUS podaje listę produktów
Następny artykułPodejrzane zachowanie Morawieckiego. To nie są żarty, panie ministrze!