18 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieProblem Rafalskiej. Nie obroniła interesu polskich pracowników

Problem Rafalskiej. Nie obroniła interesu polskich pracowników

Nie udało się osiągnąć „kluczowego dla Polski” porozumienia w kwestii transportu. jak przyznała Elżbieta Rafalska, która uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym m.in. pracowników delegowanych „Nie widzimy zbyt wiele pola dla kompromisu”.

W Luksemburgu od poniedziałku trwa spotkanie ministrów UE ds. zatrudnienia w sprawie nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Kraje próbują znaleźć kompromis w sprawie jej zapisów.

Reklamy

„Nie osiągnęliśmy kluczowego dla nas porozumienia w kwestii transportu. Od początku mówiąc o kompromisie mówiliśmy, że to jest dla nas, dla Grupy Wyszehradzkiej, kluczowy, istotny element. Teraz mówimy o delegowaniu długoterminowym. Jeszcze chwilę temu mieliśmy propozycję 20 miesięcy, potem 18 miesięcy i Francja wraca do 12 miesięcy. Pytanie, gdzie jest ten kompromis, chociażby w tej kwestii. Również ten okres przejściowy – wyjściowa propozycja mówiła o 5 lat. Teraz mówimy o okresie 4-letnim. Te propozycje nie są dla nas satysfakcjonujące. Nie widzimy zbyt wiele pola dla kompromisu” – powiedziała minister pracy na kolejnej sesji negocjacyjnej.

Źródło: Money.pl

Musisz o tym wiedzieć!