Oświadczenie miasta Ostrołęka w sprawie działki pod budowę galerii handlowej

Oświadczenie miasta Ostrołęka w sprawie zbycia w drodze bezprzetargowej nieruchomości stanowiących własność Miasta Ostrołęki położonych przy ul. Zawadzkiego i Targowej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Radny Łukasz Kulik na jednym z lokalnych portali internetowych w Ostrołęce zamieścił artykuł sponsorowany, w którym poruszył temat zbycia w drodze bezprzetargowej nieruchomości stanowiących własność Miasta Ostrołęki położonych przy ul. Zawadzkiego i Targowej. Doszukiwał się w tej sprawie rzekomych nieprawidłowości.

Zarzuty, że prezydent sprzedając działki bez przetargu działał na korzyść jednego z przedsiębiorców są nieprawdą. Działki z dwóch stron sąsiadują z drogami publicznymi, a z pozostałych stron z działkami tego samego przedsiębiorcy. W świetle prawa żadna z nich nie mogła być zagospodarowana jako odrębna nieruchomość i nie stanowiła samodzielnej działki budowlanej.

Te dwa fakty powodują, że zgodnie z prawem przedsiębiorca ma prawo je kupić od miasta w drodze bezprzetargowej w celu poprawienia warunków zagospodarowania. Odpowiada to również ustaleniom zawartym w miejskim planie zagospodarowania terenu.

Jeżeli chodzi o cenę działek to prezydent dodatkowo podniósł wartość odsprzedaży działki o 10% w stosunku do wyceny przygotowanej przez niezależnego rzeczoznawcę. Cena brutto za 1 m2 wyniosła 232 zł.

Niestety po raz kolejny, radny Łukasz Kulik w swoich wywodach mijał się z prawdą, przemilczając przy tym istotne fakty, które nie pasowały do jego tez, dotyczyło to np. umorzenia podatku.

Warto przypomnieć, że niedawno sąd pierwszej instancji uznał radnego Kulika winnym pomówień w stosunku do prezydenta Ostrołęki, jakie zamieszczał na jednym z lokalnych portali internetowych.”

z poważaniem
Maria Rochowicz
Urząd Miasta Ostrołęki