“Sprawa kamienicy przy ul. Nabielaka 9 to prawdziwy początek reprywatyzacji warszawskiej i prawdziwe drugie dno tego procederu” – powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann. Jego zdaniem odpowiedzialne za reprywatyzację tej nieruchomości są osoby związane z PiS.

W nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 mieszkała m.in. działaczka Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów Jolanta Brzeska, która zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych okolicznościach; dowody wskazują na zabójstwo. Neumann ocenił, że Prawu i Sprawiedliwości zależy na zatuszowaniu sprawy nieruchomości Nabielaka 9. “A ta sprawa to prawdziwy początek reprywatyzacji warszawskiej i prawdziwe drugie dno tego procederu” – powiedział dodając, że Platforma dotarła do materiałów, które “w sposób jednoznaczny obciążają polityków Prawa i Sprawiedliwości reprywatyzacją warszawską”.

Jako odpowiedzialnych wymienił m.in. Mirosława Kochalskiego, który w czasie reprywatyzacji Nabielaka 9 był “wyznaczonym przez PiS komisarzem m.st. Warszawy”. To on zdecydował o przekazaniu kamienicy Nabielaka 9 “czyścicielowi kamienic”. Aby to było możliwe, “potrzebna była decyzja rządu PiS” – dodał Neumann. Decyzję taką podjął ówczesny sekretarz stanu w MSWiA, Arkadiusz Czartoryski.

Reklamy

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułPodejrzany biznes czy konflikt interesów? Problemy dyrektora z Ministerstwa Energii
Następny artykułPolacy uciekają przed rządami PiS za granicę? Emigracja największa od lat