20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieRząd PiS odpowiada za patologiczną reprywatyzację w Warszawie. Neumann opublikował dokumenty.

Rząd PiS odpowiada za patologiczną reprywatyzację w Warszawie. Neumann opublikował dokumenty.

„Sprawa kamienicy przy ul. Nabielaka 9 to prawdziwy początek reprywatyzacji warszawskiej i prawdziwe drugie dno tego procederu” – powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann. Jego zdaniem odpowiedzialne za reprywatyzację tej nieruchomości są osoby związane z PiS.

W nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 mieszkała m.in. działaczka Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów Jolanta Brzeska, która zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych okolicznościach; dowody wskazują na zabójstwo. Neumann ocenił, że Prawu i Sprawiedliwości zależy na zatuszowaniu sprawy nieruchomości Nabielaka 9. „A ta sprawa to prawdziwy początek reprywatyzacji warszawskiej i prawdziwe drugie dno tego procederu” – powiedział dodając, że Platforma dotarła do materiałów, które „w sposób jednoznaczny obciążają polityków Prawa i Sprawiedliwości reprywatyzacją warszawską”.

Reklamy

Jako odpowiedzialnych wymienił m.in. Mirosława Kochalskiego, który w czasie reprywatyzacji Nabielaka 9 był „wyznaczonym przez PiS komisarzem m.st. Warszawy”. To on zdecydował o przekazaniu kamienicy Nabielaka 9 „czyścicielowi kamienic”. Aby to było możliwe, „potrzebna była decyzja rządu PiS” – dodał Neumann. Decyzję taką podjął ówczesny sekretarz stanu w MSWiA, Arkadiusz Czartoryski.

Źródło: Twitter

Musisz o tym wiedzieć!