Ta ordynacja PiSu zabiera „małe ojczyzny” obywatelom – powiedział podczas konferencji prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że ordynacja jest „zbójecka i źle przygotowana”.

Na czwartek zaplanowano w Sejmie pierwsze czytanie przygotowanego przez PiS projektu zmian w Kodeksie wyborczym i trzech ustawach regulujących działanie samorządów: gminnego, powiatowego i wojewódzkiego.

Reklamy

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że PSL będzie uczestniczyć w pracach komisji, która będzie zajmować się projektem zmian w kodeksie wyborczym. Wskazał, że ludowcy będą składać poprawki do proponowanych przez PiS przepisów. „Będziemy bronić przed monopartyjnością, przed upolitycznieniem samorządów, przed podniesieniem progu wyborczego, który wyrzuca do kosza tysiące, miliony głosów naszych rodaków” – mówił na konferencji w Sejmie prezes PSL apelując: „Wzywamy wszystkich do połączenia sił w obronie polskiej samorządności. Trzeba zatrzymać to szaleństwo dewastacji małej ojczyzny!”

Stronnictwo opowiada się za decentralizacją Polski oraz za wzmocnieniem roli obywatela w podejmowaniu decyzji. „To jest „zbójecka”, zła ordynacja, źle przygotowana. Zgłosimy wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu tej ordynacji. W dniu jutrzejszym taki wniosek zostanie sformułowany” – zapowiedział Kosianiak-Kamysz.

Źródło: TVN

Poprzedni artykułUstawka ministra Szyszko przed Sejmem
Następny artykułRaport FOR obnaża zakłamanie rządu. Polska zmierza do wielkiego kryzysu