Potężny konflikt w nowym rządzie. Macierewicz i Karczewski nie chcą Morawieckiego

Jak podaje Super Express Antoni Macierewicz i Stanisław Karczewski – dwaj członkowie komitetu PiS mieli w trakcie czwartkowego głosowania być przeciwnymi zmianie na stanowisku szefa rządu.

W czwartek komitet PiS zadecydował, że Beatę Szydło na stanowisku premiera zastąpi Mateusz Morawiecki. Jak informowało Radio Zet, decyzja ta nie była jednogłośna. “Za” było 30 polityków, jeden się wstrzymał, a dwóch było “przeciw”. “Super Express” informuje, że przeciwko zmianie był marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz szef MON Antoni Macierewicz. Gazeta powołuje się na nieoficjalne informacje, które jednak zostały zweryfikowane w kilku źródłach.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Zarówno marszałek Senatu, jak i minister obrony nie chcieli komentować tych doniesień. Jednak politolog prof. Antoni Kamiński na łamach “Super Expressu” przewiduje, że jeśli Antoni Macierewicz pozostanie w rządzie, to konflikt z nowym premierem jest nieunikniony.

Źródło: Super Express