Kolejny przykład na obrzydliwe kolesiostwo władzy? Żona znajomego Patryka Jakiego dostała dyrektorskie stanowisko w sądzie

Żona burmistrza Nysy została dyrektorem sądu w Prudniku. Jej mąż twierdzi, że nie zabiegał o to stanowisko.

28 listopada resort ogłosił na swoich stronach internetowych, że jest wakat na stanowisku dyrektora prudnickiego sądu. Zgłosiły się trzy osoby. 2 stycznia ministerstwo poinformowało, że na dyrektora Sądu Rejonowego w Prudniku została powołana Magdalena Kolbiarz, prywatnie żona Kordiana Kolbiarza, burmistrza Nysy.

Jak informuje biuro prasowe resortu, kandydatka spełniła wszystkie wymagania, posiada stosowne wykształcenie, doświadczenie zawodowe. Złożyła też oświadczenie, że nie jest członkiem żadnej partii politycznej. Magdalena Kolbiarz wcześniej była kierownikiem administracyjnym nyskiego LO Carolinum. O sobie mówi, że stroni od polityki.

Burmistrz Kordian Kolbiarz zaprzecza pogłoskom, że zabiegał o stanowisko dla żony. Faktem jest jednak, że wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki jest w Nysie częstym gościem. Ostatnio, w grudniu, przywiózł do Nysy informację, że jego resort sfinansuje zakup wozu strażackiego za milion złotych dla miejscowej OSP.

Czy ktoś wierzy, że to wszystko przypadek i jedno z drugim nie ma nic wspólnego?

Źródło: Nowa Trybuna Opolska

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Andrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

Misiewiczów mamy ci u nas dostatek. W normalnych warunkach nie potrafią awansować. Teraz dzięki nepotyzmowi i kolesiostwu pną się do góry.