20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKolejne stołki dla swoich. Trzech dodatkowych wiceministrów w rządzie

Kolejne stołki dla swoich. Trzech dodatkowych wiceministrów w rządzie

Trzech nowych wiceministrów zyskało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii donosi portal Money.pl i podaje ich nazwiska. To Mariusz Haładyj, Tadeusz Kościński i Piotr Woźny.

Już wiadomo, że Haładyj będzie nadzorował projekt Konstytucji Dla Biznesu oraz pracę nad pakietem 100 zmian dla firm. Wcześniej był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. Za czasów pierwszego rządu PiS pracował także w Ministerstwie Finansów. W administracji rządowej pracował także za rządów koalicji PO-PSL. Wówczas – w resorcie gospodarki.

Reklamy

Kościński także pracował wcześniej w Ministerstwie Rozwoju. Do polityki przyszedł z sektora bankowego. W resorcie zajmował się programem Polska Cyfrowa oraz odpowiadał za kształtowanie unijnej wymiany handlowej z krajami trzecimi.

Do jego kompetencji należało także nadzorowanie polskiej działki Planu Inwestycyjnego dla Europy, znanego bardziej jak „Plan Junckera”.

Piotr Woźny jako wiceminister będzie odpowiedzialny za walkę ze smogiem. Pod jego pieczą znajdzie się program „Czyste powietrze.”

Woźny to najbardziej doświadczony z trójki nowych wiceszefów Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Karierę w rządowej administracji zaczął już za czasów premiera Jerzego Buzka w 2000 r.

Źródło: Money.pl

Musisz o tym wiedzieć!