„Gazeta Wyborcza” ujawniła kto tworzy paski informacyjne w TVP, powszechnie krytykowane za swoją jednostronną prorządową propagandę. „To młode dziennikarki – niektóre skończyły szkołę ojca Rydzyka, inne pracowały w komercyjnych portalach i telewizjach” – napisano w artykule.

„Gazeta Wyborcza” twierdzi, że „paskowych” jest dziesięć. W czasie dyżurów otrzymują telefony z instrukcjami o tym, co ma pojawić się na paskach. Za każdy dyżur zarabiają około 300 złotych. Ponieważ w większości są to osoby mało znane, „Gazeta Wyborcza” operuje w artykule wyłącznie ich imionami, z jednym wyjątkiem. Jest nim Jolanta Mokrzyńska, autorka skandalizującej powieści „Wszystkie świństwa świata”, w której opisała pracę w mediach w dużej mierze od strony obyczajowej.

Reklamy

Większość z młodych pracownic TVP nie udziela się politycznie w mediach społecznościowych. Wyjątkiem jest Karolina, studentka Wyższej Szkoły Kultury Medialnej w Toruniu, która na Facebooku zaprasza na spotkania z politykami PiS i przypomina o rocznicach smoleńskich.

Prezes TVP Jacek Kurski jest podobno zadowolony z pracy wszystkich swoich „paskowych”. Na niedawnym posiedzeniu sejmowej komisji kultury stwierdził, że większość komunikatów na paskach jest trafna i potwierdza rzetelny standard telewizji publicznej.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułHipokryzja Patryka Jakiego. Jego syn korzysta ze sprzętu zakupionego przez WOŚP
Następny artykułRządzący zajmują się tylko sobą? Przerażajace wyniki kontroli państwowej instytucji