Wiadomo kto pisze propagandowe paski w TVP. Działają na polecenie Kurskiego

“Gazeta Wyborcza” ujawniła kto tworzy paski informacyjne w TVP, powszechnie krytykowane za swoją jednostronną prorządową propagandę. “To młode dziennikarki – niektóre skończyły szkołę ojca Rydzyka, inne pracowały w komercyjnych portalach i telewizjach” – napisano w artykule.

“Gazeta Wyborcza” twierdzi, że “paskowych” jest dziesięć. W czasie dyżurów otrzymują telefony z instrukcjami o tym, co ma pojawić się na paskach. Za każdy dyżur zarabiają około 300 złotych. Ponieważ w większości są to osoby mało znane, “Gazeta Wyborcza” operuje w artykule wyłącznie ich imionami, z jednym wyjątkiem. Jest nim Jolanta Mokrzyńska, autorka skandalizującej powieści “Wszystkie świństwa świata”, w której opisała pracę w mediach w dużej mierze od strony obyczajowej.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Większość z młodych pracownic TVP nie udziela się politycznie w mediach społecznościowych. Wyjątkiem jest Karolina, studentka Wyższej Szkoły Kultury Medialnej w Toruniu, która na Facebooku zaprasza na spotkania z politykami PiS i przypomina o rocznicach smoleńskich.

Prezes TVP Jacek Kurski jest podobno zadowolony z pracy wszystkich swoich “paskowych”. Na niedawnym posiedzeniu sejmowej komisji kultury stwierdził, że większość komunikatów na paskach jest trafna i potwierdza rzetelny standard telewizji publicznej.

Źródło: Gazeta Wyborcza