20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieTo było tylko mydlenie oczu Polakom. Żadnych reparacji wojennych od Niemiec nie...

To było tylko mydlenie oczu Polakom. Żadnych reparacji wojennych od Niemiec nie będzie

Nowy szef polskiej dyplomacji udał się z wizytą do Niemiec. Jednym z tematów rozmów była kwestia reparacji wojennych. Jak informuje Wprost wypowiedzi Jacka Czaputowicza nie spodobały się posłowi PiS Arkadiuszowi Mularczykowi.

Szef MSZ powiedział, że w kwestii reparacji wojennych Polska szuka rozwiązania, natomiast na tym etapie nie jest to kwestia, która stanowi jakiś balast w stosunkach między rządami Polski i Niemiec. „Uważamy że powinny odbyć się dyskusje na poziomie ekspertów i przyjmuję propozycję ministra Gabriela, by specjaliści dyskutowali na ten temat” – powiedział minister spraw zagranicznych. W rozmowie z dziennikarzami niemieckiej gazety Die Welt, szef MSZ stwierdził, że ten temat nie istnieje w relacjach między naszymi rządami. „Istnieje poczucie, że Polska jest traktowana w sposób krzywdzący. Niemiecka strona podchodzi do tego tematu bardzo formalnie, ze strony prawa międzynarodowego. Musimy jednak na ten bez wątpienia trudny temat rozmawiać. Nie chcemy jednak by ta sprawa obciążała nasze relacje” – podkreślił szef polskiej dyplomacji.

Reklamy

Te słowa nie spodobały się posłowi Prawa i Sprawiedliwości Arkadiuszowi Mularczykowi, który od wielu miesięcy angażuje się w sprawę reparacji. Swój ogląd wyraził na Twitterze.

Źródło: Wprost, Twitter

Musisz o tym wiedzieć!