Nowy szef polskiej dyplomacji udał się z wizytą do Niemiec. Jednym z tematów rozmów była kwestia reparacji wojennych. Jak informuje Wprost wypowiedzi Jacka Czaputowicza nie spodobały się posłowi PiS Arkadiuszowi Mularczykowi.

Szef MSZ powiedział, że w kwestii reparacji wojennych Polska szuka rozwiązania, natomiast na tym etapie nie jest to kwestia, która stanowi jakiś balast w stosunkach między rządami Polski i Niemiec. “Uważamy że powinny odbyć się dyskusje na poziomie ekspertów i przyjmuję propozycję ministra Gabriela, by specjaliści dyskutowali na ten temat” – powiedział minister spraw zagranicznych. W rozmowie z dziennikarzami niemieckiej gazety Die Welt, szef MSZ stwierdził, że ten temat nie istnieje w relacjach między naszymi rządami. “Istnieje poczucie, że Polska jest traktowana w sposób krzywdzący. Niemiecka strona podchodzi do tego tematu bardzo formalnie, ze strony prawa międzynarodowego. Musimy jednak na ten bez wątpienia trudny temat rozmawiać. Nie chcemy jednak by ta sprawa obciążała nasze relacje” – podkreślił szef polskiej dyplomacji.

Te słowa nie spodobały się posłowi Prawa i Sprawiedliwości Arkadiuszowi Mularczykowi, który od wielu miesięcy angażuje się w sprawę reparacji. Swój ogląd wyraził na Twitterze.

Reklamy

Źródło: Wprost, Twitter

Poprzedni artykułDramatyczny koniec bezstronności Trybunału Konstytucyjnego. Sędzia z legitymacją partyjną PiS.
Następny artykułKobiety mają dość hipokryzji rządu. Protesty w całym kraju