Co najmniej trzech z osiemnastu sędziów zgłoszonych marszałkowi Sejmu na nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa ma na swoim koncie wyroki dyscyplinarne – twierdzi RMF FM. Przewinienia sędziów to: bezpodstawne pomawianie, formułowanie nieobiektywnych ocen i podejmowanie dodatkowej pracy bez odpowiedniej zgody.

Najdłuższą listę przewinień ma podpułkownik Mariusz Lewiński – sędzia wojskowy w stanie spoczynku. 27 razy – bez żadnych podstaw – zawiadamiał o popełnieniu przestępstw przez innych sędziów i prokuratorów, którzy nigdy ich nie popełnili.

Reklamy

Drugi z sędziów z wyrokiem dyscyplinarnym to Maciej Mitera delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości. Dostał karę upomnienia za to, że bez wymaganej zgody przełożonego dorabiał sobie, prowadząc wykłady przygotowujące do egzaminów na aplikacje prawnicze. Również po sprzeciwie prezesa sądu.

Kolejny sędzia to Remigiusz Guz z Wodzisławia Śląskiego, który pomówił grupę innych sędziów o tendencyjną ocenę jego pracy – po tym, jak bez skutku starał się o awans i w opinii na swój temat przeczytał, że musi zdobyć większe doświadczenie. On również dostał upomnienie i w wyroku usłyszał, że dopuścił się niegodnej stanowiska sędziego – pozbawionej obiektywizmu i umiaru – oceny.

Źródło: RMF FM

Poprzedni artykułPrawicowy publicysta ostro o PFN. To fundacja patałachów
Następny artykułKompromitacja Trybunału Konstytucyjnego. Na konferencję prasową nie wpuszczono części mediów