“Jakiż to program ma do zaoferowania Świętokrzyskiemu pani Poseł, pełnomocnik PiS ds. wyborów samorządowych w regionie? Ten program brzmi: Jarubas musi odejść” – komentuje na swojej stronie ataki na siebie i PSL Adam Jarubas, marszałek województwa oraz prezes świętokrzyskich ludowców.

“Realizacja tego ‘programu’ – zdaniem polityków świętokrzyskiego PiS – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki spowoduje, że znikną wszelkie świętokrzyskie bolączki: powstaną autostrady, przyjadą nimi do nas inwestorzy, a region nie będzie się wyludniał… Pani Poseł, czy Pani nie obraża inteligencji mieszkańców regionu, serwując im tak, nazwijmy to eufemistycznie, uproszczone recepty na rozwój?” – pyta Jarubas posłankę Annę Krupkę.

Reklamy

To ona, pod koniec grudnia w swoim wystąpieniu na sesji sejmiku wzywała marszałka Jarubasa, aby wziął się do roboty, zarzucając m.in. słabe wykorzystanie pieniędzy z funduszy unijnych. To samo mówiła też podczas konwencji PiS w Kielcach.

“To ma być program dla Świętokrzyskiego? Nawet jeśli po tysiąckroć pani Poseł powtórzy, a inni działacze PiS dołączą się do chóru śpiewającego refren ‘Jarubasa trzeba odsunąć’ i ‘potrzebny nam rozwój’, to nie przełoży się to na nowe miejsca pracy, wzrost wynagrodzeń i podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Czy coś poza tymi zaklęciami PiS ma nam do zaoferowania? Jakoś nie słychać…” – skomentował marszałek Jarubas i zwrócil uwagę, że PiS od ponad dwóch lat ma pełnię władzy w Polsce.

“Co w tym czasie dla Świętokrzyskiego zrobili politycy tej partii? Jakie prorozwojowe inwestycje ulokowali w naszym regionie? Jakie pieniądze ściągnęli do Świętokrzyskiego? Gdzież ten Centralny Port Komunikacyjny w Obicach, za którym tak lobbował pan poseł Lipiec i pan senator Słoń? Gdzie te biblijne owoce pracy świętokrzyskich polityków PiS? Gdzie modernizacja drogi krajowej 74, która daje nam połączenie z autostradą A2?” – spytał marszałek i zarzucił politykom PiS, że tak „wsparli” świętokrzyskich samorządowców w Warszawie, że mimo 25 tysięcy podpisów mieszkańców regionu droga 74 będzie realizowana po 2025 roku. Wytknął przy tym posłance Krupce, mieszkance Warszawy, że jej miłość do regionu świętokrzyskiego jest “raczej ulotna, ściśle związana z kalendarzem wyborczym i partyjnym rozdzielnikiem, delegującym poszczególnych działaczy w poszczególne miejsca na mapie Polski”.

Na koniec marszałek zaapelował do polityków PiS, aby wreszcie coś dla regionu zrobili i pozyskali pieniądze na zbudowanie linii kolejowej Tumlin–Wąsosz Konecki, aby można było w godzinę dojechać do planowanego przez rząd Centralnego Portu Komunikacyjnego.

“Panie i Panowie z PiS – jest szansa, by Państwa deklaracje ze słów zamieniły się w czyny. Pokażcie w końcu, co – oprócz gadania – potraficie” – skończył swój komentarz Adam Jarubas.

Źródło: Jarubasadam.pl

Poprzedni artykułByła premier na Twitterze pozdrawia ciepło. Jest szczera?
Następny artykułAmbasadorowie ostrzegają. Polska straciła zdolności dyplomatyczne