Program stołki dla swoich w wykonaniu PiS w Łodzi. Lukratywne stanowiska obsadzone

Znajoma wojewody i żona radnego zasiądzie w zarządzie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – informuje Dziennik Łódzki.

Ze stanowiska prezesa WFOŚiGW odwołano Wojciecha Miedzianowskiego, ale tylko tymczasowo. Już wiadomo, że do nowego zarządu razem z nim wejdzie Anna Górczyńska
Rada nadzorcza Funduszu odwołała prezesa Miedzianowskiego, a następnie złoży wniosek do marszałka Witolda Stępnia z Platformy Obywatelskiej o powołanie nowego – powiększonego o wiceprezesa – zarządu WFOŚiGW. To instytucja marszałkowska, ale po zmianach ustawy dokonanych przez sejmową większość z PiS marszałek może tylko powołać lub nie kandydatów zgłoszonych mu przez radę. Kandydatem na nowego prezesa jest jednak… ponownie Wojciech Miedzianowski. Wspólną kandydatką wojewody łódzkiego oraz ministra środowiska na stanowisko wiceprezesa jest zaś dr Anna Górczyńska, dotąd pracująca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie wciąż wykłada prof. Zbigniew Rau, czyli… wojewoda łódzki z nadania rządu PiS. Górczyńska jest specjalistką od prawa zamówień publicznych, a prywatnie… małżonką Andrzeja Górczyńskiego, radnego sejmiku, który najpierw był radnym PSL, ale opuścił klub po tym, jak władzę w kraju przejęło PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Poprzedni zarząd WFOŚiGW liczył pięć osób, w większości tworzyli go politycy PO i PSL. Po nowelizacji ustawy może liczyć maksymalnie dwie osoby.

Źródło: Dziennik Łódzki