18 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePożyczał pieniądze Kaczyńskiemu. Teraz dostał nagrodę od władzy

Pożyczał pieniądze Kaczyńskiemu. Teraz dostał nagrodę od władzy

Super Express dotarł do informacji o nagrodach w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego prezes Kazimierz Kujda, znany m.in. z tego, że pożyczył pieniądze Jarosławowi Kaczyńskiemu, dostał bonus większy niż roczne zarobki przeciętnego Polaka!

77 tys. zł – tyle wyniosły nagrody dla Kujdy w ubiegłym roku. Nawet Beata Szydło, która przez 11 miesięcy ubiegłego roku stała na czele rządu dostała „tylko” 65 100 zł. Mniej dostali również Mateusz Morawiecki 75 100 zł i Jarosław Gowin 65 100 zł. Tylko Mariusz Błaszczak został nagrodzony wyższą premią, bo 82 100 zł.

Reklamy

„Nagroda (dla Kujdy – przyp. red.) została przyznana na wniosek rady nadzorczej NFOŚiGW przez ministra środowiska” – poinformowało biuro prasowe funduszu. A odpowiedź oznacza, że Kujda pieniądze dostał od Jana Szyszki. Na biednego jednak nie trafiło. Kujda miesięcznie zarabia aż 26,4 tys. zł!

O Kujdzie było też głośno kilka lat temu, gdy Jarosław Kaczyński ujawnił w swoim oświadczeniu majątkowym, że pożyczył od niego 25 tys. zł. Prezes funduszu jest od dawna zaufanym człowiekiem szefa PiS. Na czele NFOŚiGW stał już dwukrotnie – za czasów Jerzego Buzka oraz w latach 2006-2008 za rządów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Przez wiele lat był też prezesem spółki Srebrna, która jest finansowym zapleczem PiS.

Źródło: Super Express

Musisz o tym wiedzieć!