Tadeusz Gruszka, radny PiS, odszedł z klubu radnych partii – informuje Gazeta Wyborcza. O swojej decyzji o odejściu z klubu Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa śląskiego radny powiedział w poniedziałek podczas sesji sejmiku.

O Gruszce zrobiło się głośno w 2015 roku. Był jednym z „buntowników”, którzy w liście do prezesa Jarosława Kaczyńskiego skarżyli się na tutejszą posłankę Izabelę Kloc. Zarzucano jej m.in. doprowadzenie do marginalizacji PiS w radzie miasta i bezprawne rozwiązanie koła PiS w mieście. Odpowiedź nie nadeszła do dziś.

Reklamy

Potem Gruszka został jednym z założycieli Samorządowego Ruchu Demokratycznego. Członkowie SRD mówili, że interesuje ich wyłącznie Rybnik.

Z kolei podczas poniedziałkowej sesji sejmiku radny Tadeusz Gruszka powiedział, że odcina się od partii politycznych i zamierza pozostać samorządowcem w pełnym znaczeniu tego słowa. Nie obyło się też bez małej demonstracji, ponieważ radny usiadł z dala od kolegów z PiS.

Tadeusz Gruszka pochodzi z Rybnika, z wykształcenia jest inżynierem, ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W latach 2007-2011 był senatorem z listy PiS, kierował też strukturami partii w Rybniku. Z kolei w 2014 roku zdobył z tej samej listy mandat w sejmiku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułSkandal w Białymstoku. “Analfabeci polityczni z PiS” chcą usunięcia tablicy poświęconej ruchowi ludowemu
Następny artykułKolesiostwo w sądach Ziobry