Mirosław Hermaszewski – jedyny Polak, który był w kosmosie, może stracić stopień generalski informuje Super Express. Wszystko za sprawą nowych przepisów, na mocy których członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego mają zostać zdegradowani do stopnia szeregowców.

27 czerwca 1978 r. Mirosław Hermaszewski jako pierwszy i jak dotąd jedyny Polak poleciał w kosmos statkiem Sojuz-30. Trzy lata później, 13 grudnia 1981 r., podpułkownik Hermaszewski, obok m.in. gen. Wojciecha Jaruzelskiego i gen. Czesława Kiszczaka zasiadł w Wojskowej Radzie Ocalenia Narodowego (WRON). „Z telewizji dowiedziałem się, że powstała WRON i ja jestem w jej składzie. Żadnych decyzji nie podejmowałem, zresztą rada nie podejmowała żadnych decyzji” – mówił kilka lat temu Hermaszewski. Tymczasem PiS przygotowuje projekt ustawy, która umożliwi degradację m.in. autorów stanu wojennego.

„Wszyscy członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego zgodnie z projektem ustawy zostaną zdegradowani do stopnia szeregowca” – powiedział w rozmowie z „SE” Michał Dworczyk szef KPRM. Zapytany o Hermaszewskiego, który jest generałem brygady w stanie spoczynku potwierdził, że także on zostanie pozbawiony stopnia generalskiego.

Hermaszewski nie chciał tego komentować. Podobnie jego zięć jeden z bardziej znanych polityków PiS, europoseł Ryszard Czarnecki.

Źródło: Super Express

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
andrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andrzej
Gość
andrzej

Ziobro nei lepszy do ojca /jerzego który był komunista

andrzej
Gość
andrzej

Panie Ziobro niech pan złoży rezygnacje z funkcji ministra bo naprawde wstyd przynosisz Polsce a przy okazji osmieszasz samych Polakow . Ponoć na głupote nei ma lekarstwa